Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika. Daugiau informacijos

Plungės Senamiesčio mokyklos mokiniai lankėsi Plungės nuotekų valymo įrenginiuose

Atgal į naujienų sąrašą

Rugsėjo 24 dieną 10 kl. biologijos ir fizikos modulių mokiniai ir mokytojos S. Kurlinkutė ir I. Šimkuvienė dalyvavo edukacinėje išvykoje į UAB „Plungės vandenys“, kur susipažino su Plungės nuotekų valymo įrenginiais.
Pradžioje susipažino su parengtiniu valymu, kur iš nuotekų pašalinamos stambesnės medžiagos (smėlis, riebalai, tepalai). Toliau aiškinosi, kaip biologinio valymo metu mikroorganizmai, esantys reaktoriuje, suskaido ir maistui suvartoja nuotekose esančias organines medžiagas, azotą, fosforą. Likęs dumblas atskiriamas nuo biologiškai valytų nuotekų ir siunčiamas į dumblo apdorojimo įrenginius, kur sumažinamas jo kiekis.
Dispečerė papasakojo, kad nuotekų valykla ir siurblinės yra stebimos iš centrinės dispečerinės. Mokiniai stebėjo kaip ekrane stebimi vykstantys procesai, siurblių darbas, yra saugos signalizacija.
Lankėsi  ir bendrovės laboratorijose, kur atliekami mėginių cheminiai tyrimai. Laborantai pasakojo, kokius tyrimus atlieka ir kokios kokybės išvalytas vanduo išteka į Sruojos upelį, o iš ten į Miniją.
Mokiniai užsiėmimo metu ne tik apžiūrėjo įrengimus, bet ir uždavė daug klausimų dispečerei, laborantams, domėjosi, kokių specialybių darbuotojai dirba šioje įmonėje.

Plungės Senamiesčio mokyklos inf.