Įmonės rekvizitai:                                                                                       Skubi pagalba:
Uždaroji akcinė bendrovė „Plungės vandenys“                                               Įvykus vandentiekio avarijai: Tel. (8448) 52256                                            
Medelyno g. 41, Noriškių k.
LT-90103  Plungės r.                                                                                 Įvykus nuotekų tinklų avarijai: Tel. (8448) 44243
Duomenys kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre                     
Kodas   169845485                                                                                   Avarinė tarnyba dirba : nuo 7:00 - 19:00 val.
PVM mokėtojo kodas LT 698454811
Tel.  (8448) 51641                                                                                    Skaitiklių rodmenų perdavimas ir abonentų konsultacija:
Faks. (8448) 51483
El.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai                                                                    Tel. (8448) 53613,  (8 612) 13041

 
Pradžia Projektai Įgyvendinti pojektai Centralizuotas vandentiekis ir nuotekų tvarkymas pasieks daugiau šateikiškių bei alsėdiškių

PostHeaderIcon Centralizuotas vandentiekis ir nuotekų tvarkymas pasieks daugiau šateikiškių bei alsėdiškių

es sanglauda  plunges herbas                                                 

Startavo projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Plungės rajone (Šateikiuose, Alsėdžiuose)“

Jau po pusantrų metų Plungės rajone esančių Šateikių ir Alsėdžių gyventojai galės vartoti saugų sveikatai ir higienos normų reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį bei prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos. Ilgai lauktus centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros bei renovavimo darbus leis įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama.

 „Šiuo metu Šateikiuose vandens tiekimo paslaugos prieinamos tik 55 %, o nuotekų tvarkymo vos – 9 % gyventojų. Dar prastesnė situacija Alsėdžiuose, kur vandens tiekimo paslaugos prieinamos tik 44 % gyventojų, o nuotekų tvarkymo paslaugos išvis neteikiamos. Daugelis šateikiškių ir alsėdiškių neturi galimybės gauti centralizuotai tiekiamo vandens, vartoja vandenį, kuris, kaip rodo šachtinių šulinių laboratorinių tyrimų duomenys, dažniausiai neatitinka higienos reikalavimų. Alsėdžių nuotėkų valymo įrenginiai neveikia, Šateikių nuotekų valymo įrenginiai neturi reikiamo pajėgumo, neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, iškyla pavojus užteršti upelį, patenkantį į Natūra 2000 teritoriją. Dėl šių sąlygų plėsti vandentiekio ir nuotekų tinklus gana tankiai apgyvendintuose Šateikių ir Alsėdžių miesteliuose yra labai svarbu“, - teigė projektą įgyvendinančios įmonės „Plungės vandenys“ atstovai.

Šių metų rugsėjį su UAB „Plungės lagūna“ buvo pasirašyta rangos darbų sutartis projekto Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-091 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Plungės rajone (Šateikiuose, Alsėdžiuose)“ darbams atlikti. Šiuo metu vyksta tyrinėjimai, projektavimo darbai, rengiami techniniai projektai. Projekto techninę priežiūrą vykdo VšĮ “Projektų vadybos grupė”.

„Nors dėl techninių projektų iškyla šiokių tokių problemų, tačiau glaudžiai bendradarbiaudami su rangovais, projektuotojais, projekto inžinieriumi, ieškome priimtiniausių, geriausių sprendinių“, - teigė „Plungės vandenys“ specialistai. Anot jų, vandentiekio ir nuotekų tinklų renovacijos ir plėtros darbai turi būti užbaigti per 17 mėnesių nuo rangos darbų paskelbimo pradžios. Paskelbta rangos darbų pradžia yra 2011 m. spalio 28 d.

Rangos darbų konkursą laimėjusios bendrovės „Plungės lagūna“ specialistai projekto metu paklos beveik 18 km nuotekų tinklų ir kone 15 km vandentiekio tinklų, taip pat rekonstruos dvi nuotekų valyklas. Užbaigus darbus prie vandentiekio tinklų galės prisijungti 267 alsėdiškiai ir 185 šateikiškiai, prie nuotėkų tinklų galės prisijungti atitinkamai 267 ir 237 miestelių gyventojai.

Šio projekto tikslas – užtikrinti tinkamą nuotekų tvarkymą ir tinkamos kokybės geriamojo vandens bei tvarkomų nuotekų paslaugų išplėtimą Šateikių ir Alsėdžių gyvenvietėse. Anot projektą įgyvendinančių atstovų, nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija bei centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų renovacija bei išplėtimas geriausiai užtikrintų gyventojų aprūpinimą kokybišku vandeniu ir pagal reikalavimus išleidžiamų nuotekų tvarkymą. Ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriais centralizuotas vandens tiekimas bei nuotekų tvarkymas yra geriausias būdas išspręsti šateikiškių ir alsėdiškių sanitarines problemas ir taip pagerinti jų gyvenimo sąlygas.

Šis projektas prisidės ir prie LR darnaus vystymosi strategijos įgyvendinimo – efektyvesnio gamtos išteklių naudojimo bei pavojaus žmonių sveikatai mažinimo, užtikrinant sveiko, atitinkančio ES reikalavimus, geriamojo vandens tiekimą Plungės rajono savivaldybės gyventojams. Naujų nuotekų surinkimo tinklų išplėtimas sumažins neigiamą poveikį požeminiams ir atviriems vandens telkiniams, užtikrins patikimą atvirų vandens telkinių ir vandens ekosistemų apsaugą, didelį rekreacijos potencialą, vandens ekosistemų įvairovę ir biologinį produktyvumą.

Kaip jau buvo minėta, projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Plungės rajone (Šateikiuose, Alsėdžiuose)“ finansuojamas iš ES lėšų. Bendroji jo vertė viršija 16 mln. litų, iš jų – apie 85 proc. sudaro ES struktūrinių fondų parama, beveik 10 proc. – LR valstybės biudžeto lėšos, o likusiąją dalį išlaidų – apie 5 proc. padengs UAB „Plungės vandenys“ kartu su Plungės rajono savivaldybe, kuri pagal jungtinės veiklos sutartį yra projekto partneris.

ES parama – investicija į jūsų ateitį!