Įmonės rekvizitai:                                                                                    Skubi pagalba:
Uždaroji akcinė bendrovė „Plungės vandenys“                                         Įvykus vandentiekio avarijai: tel. (8448) 52256                                            
Medelyno g. 41, Noriškių k.
LT-90103  Plungės r.                                                                                 Įvykus nuotekų tinklų avarijai: tel. (8448) 44243
Duomenys kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre                     
Kodas   169845485                                                                                   Avarinė tarnyba dirba : nuo 7:00 iki 19:00
PVM mokėtojo kodas LT 698454811
Tel.  (8448) 51641                                                                                     Skaitiklių rodmenų perdavimas ir abonentų konsultacija:
Faks. (8448) 51483
El.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai                                                                   tel. (8448) 53613,  mob. (8612) 13041

 
Pradžia Vartotojams Pardavimo kaina

PostHeaderIcon Pardavimo kaina

Pardavimo kaina yra nustatyta Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu (2006 m. liepos 13 d. Nr. X-764) bei geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika.

 

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina susideda iš 1 m³ geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo ir pardavimo kainos. Už faktiškai sunaudotą vandenį mokama 1 m³ kaina o pardavimo kaina nepriklauso nuo suvartoto vandens kiekio ir yra ta pati kiekvieną mėnesį. Į pardavimo kainą (vadinama abonentiniu mokesčiu) įtraukiamos abonentinės tarnybos darbo užmokesčio ir socialinio draudimo, geriamojo vandens apskaitos prietaisų įrengimo, techninės priežiūros, keitimo, metrologinės patikros, remonto, sąskaitų parengimo ir pateikimo bei kitos būtinosios sąnaudos, susijusios su vandens pardavimu. Dabar šios sąnaudos yra išskirtos iš 1 m³ kainos ir nepriklauso nuo suvartoto vandens kiekio.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika buvo pakeista 2011 m. Pakeitus tvarką, individualių namų vartotojams sudaryta galimybė įsirengti norimą skaičių apskaitos prietaisų ne buitiniams poreikiams (laistymui, gyvulių girdymui ir t.t.) ir mokėti tik už patiektą vandenį, nemokant už nuotekų tvarkymą. Todėl vartotojai, turintys tik vieną apskaitos prietaisą buitiniams poreikiams (mokantys už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą), moka pardavimo kainą tik už vieną apskaitos prietaisą, o vartotojai, naudojantys vandenį laistymui, gyvulių girdymui ir t.t moka tik pardavimo kainą už tiek apskaitos prietaisų, kiek jų turi. Visus vandens apskaitos prietaisus individualiame name (įvadinį ir po įvadinius) vandens tiekėjas įrengia savo lėšomis, juos aptarnauja (sugedus remontuoja, keičia, atlieka metrologinę patikrą, tikrina rodmenis), už tai vartotojas atskirai už kiekvieną apskaitos prietaisą moka pardavimo kainą.

   Daugiabučiuose namuose gyvenantys vartotojai gali pasirinkti, ar atsiskaityti už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas pagal daugiabučio namo bute įrengtų geriamojo vandens apskaitos prietaiso rodmenis, ar pagal daugiabučio namo įvadinio geriamojo vandens apskaitos prietaiso rodmenis.

   Daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai turi teisę tiekimo ir vartojimo ribą pasirinkti įvade (antras variantas), sudarydami rašytinį visų savininkų, kuriems geriamasis vanduo tiekiamas iš to įvado, susitarimą ir tai numatyti sutartyse su vandens tiekėju.

Nors kainodaroje labai aiškiai atskirta pardavimo veikla ir jos vykdymui užtikrinti numatomos lėšos, tačiau labai dažnai iškyla problemų dėl geriamojo vandens apskaitos prietaisų įrengimo ir kainos taikymo pradžios. Daugelis vartotojų mano, kad pirmiausia turi būti įrengti (pakeisti) geriamojo vandens apskaitos prietaisai butuose ir tik po to taikoma pardavimo kaina. Atsižvelgiama į tai, kad nėra fizinių galimybių vienu metu (nuo pirmos pardavimo kainos taikymo dienos) įrengti visuose butuose geriamojo vandens apskaitos prietaisų.

Kada vartotojui nereikia mokėti pardavimo kainos ?

Vartotojas pardavimo kainos nemoka, kai jis planuoja išvykti arba nesinaudoti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis ilgiau negu vieną mėnesį, ne vėliau kaip prieš 10 kalendorinių dienų, raštu (prašymu) informavęs vandens tiekėją. Vartotojas vandens tiekėjui sumoka tik už laikiną atjungimą, t .y. laikino atjungimo įmoką, kurią apskaičiuoja vandens tiekėjas.