Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika. Daugiau informacijos

Dėl savavališkų prisijungimų prie vandens tiekimo ir nuotekų tinklų infrastruktūros

Atgal į naujienų sąrašą

 

 UAB „Plungės vandenys“ pradėjus ryžtingą kovą su skolininkais, nemalonumų sulauks ir tie, kas neteisėtai naudojasi teikiamomis paslaugomis.

Žadama taikyti visas teisės aktuose numatytas priemones tiems gyventojams, kurie yra savavališkai prisijungę prie geriamojo vandens tiekimo ir/ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros bei nuvedę paviršines (lietaus, drenažo) nuotekas į buitinių nuotekų tvarkymo tinklus.

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus turi būti naudojama atskirtoji paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo sistema, t.y. paviršinės (lietaus) ir buitinės nuotekos turi būti tvarkomos atskirai. Pažymime, kad paviršinių kritulių ir drenažinių tinklų prijungimas į buitinių nuotekų tinklus yra neteisėtas. Paviršinės ir buitinės nuotekos skiriasi savo pobūdžiu, kiekiu ir tarša, tad jų valymui turi būti naudojami skirtingi valymo būdai bei technologijos. Lietaus metu paviršinis vanduo, patekęs į buitinių nuotekų tinklus, padidina bendrą vandens kiekį patenkantį į nuotekų valyklą iki kelių kartų. Dėl to sutrinka nuotekų valymo procesas. Taigi, nustačiusi tokius pajungimus jie bus atjungti, surašytas savavališko pajungimo aktas ir pateiktas atitinkamoms institucijoms dėl administracinės nuobaudos skyrimo. Be nuobaudos, pažeidėjas privalės sumokėti ir vandens tiekėjo patirtus nuostolius valant paviršinius vandenis, kurių dydis apskaičiuojamas vadovaujantis LR aplinkos ministro patvirtintomis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėmis. Norėdami išvengti baudų už savavališką paslaugų naudojimąsi, t.y. savavališkai prijungusiems paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus prie buitinių nuotekų tinklų įspėjame apie galimus patikrinimus bei jų pasekmes ir prašome kuo greičiau atlikti paviršinių (lietaus) tinklų atjungimus nuo buitinių nuotekų tinklų sistemos.

Informacija Tel. Nr. 8 448 51483

el.p. info@plungesvandenys.lt

Primename gyventojams, kad norint prisijungti prie centralizuotų tinklų – būtina turėti suderintą su UAB „Plungės vandenys“ situacijos schemą, kurią       gyventojo prašymu parengs UAB „Plungės vandenys“ specialistai. Darbus gali vykdyti tik kvalifikuoti specialistai, prieš tai suderinę kasimo darbus su visų praeinančių komunikacijų atstovais.