Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika. Daugiau informacijos

Baigti projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Plungėje. II etapas“ darbai iš rezervo lėšų

2013-10-10

2013 m. spalio 8 d. išduotas darbų užbaigimo aktas vandentiekio ir nuotekų tinklams Varkalių kaime ir tuo galutinai užbaigtas projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Plungėje. II etapas“ (projekto Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-044). Projekto vykdytojas- UAB „Plungės vandenys“. Projektas įgyvendintas kartu su partneriu Plungės rajono savivaldybės administracija. Bendra projekto vertė 27,48 mln. Lt. Projektas iš dalies finansuojamas  Sanglaudos fondo lėšomis pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ VP3-3.1-AM-01-V priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“, kita dalis – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bei Plungės rajono savivaldybės lėšos.

Rangos darbus iš projekto rezervo lėšų Varkalių kaimo Kulių ir Sodo gatvėse atliko UAB „Plungės Jonis-S“, buvo paklota 0,879 km vandentiekio tinklų, 2,768 km nuotekų tinklų, įrengtos dvi nuotekų siurblinės. Viso šio projekto metu buvo paklota 23,86 km vandentiekio tinklų, 38,34 km nuotekų tinklų, įrengta 16 nuotekų siurblinių. Sudaryta galimybė 2289 gyventojams prisijungti prie centralizuotų buitinių nuotekų tinklų ir 1585- prie vandentiekio tinklų. Šiuo metu 1180 gyventojų jau prisijungė prie naujų nuotekų tinklų, o 620- prie vandentiekio tinklų. Nutiesus vandentiekio ir nuotekų tinklus mieste pagerės Plungės ir aplinkinių gyvenviečių gyventojų gyvenimo kokybė, bus užkirstas kelias požeminių ir paviršinių vandenų taršai, apsaugota gamtinė aplinka bei vietos gyventojų sveikata. Žmonės prisijungę prie vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų galės ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Kita projekto nauda ta, kad gyventojai galės naudoti geresnės kokybės geriamąjį vandenį, buitinės nuotekos neterš požeminio vandens,  pagerės sanitarinė aplinkos būklė.

Informuojame gyventojus, kad Varkalių kaime Sodo ir Kulių gatvėse jau galima jungtis prie naujai paklotų tinklų. Taip pat raginame kitų gatvių, kuriose tinklai buvo pakloti anksčiau, gyventojus aktyviau jungtis prie jų ir neteršti gamtos. Tam reikia pateikti prašymus prisijungimo sąlygoms prie miesto tinklų UAB „Plungės vandenys“ administracijoje, Noriškių km. Plungės r., pagal kurias, gyventojų užsakymu, projektuotojai paruošia projektą prisijungti prie vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų. Turėdamas projektą, gyventojas organizuoja pasijungimo prie miesto tinklų darbus. Darbus gali vykdyti tik kvalifikuoti specialistai. Atlikus pasijungimo darbus, gyventojas sudaro geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo vartotojo sutartį su UAB „Plungės vandenys“.

 

ES parama- investicija į Jūsų ateitį!